Soome šokeeris Rootsit ning tuli kolmandat korda maailmameistriks

Siim Kaasik
Soome - Rootsi
Soome - Rootsi Foto: IFF/WC2016

Riias peetud saalihoki MM-finaalturniiril krooniti maailmameistriks Soome, kes alistas bullitiseerias Rootsi koondise.

Ülimalt tasavägist mängu läks 2:0 juhtima Rootsi, kui avakolmandiku esimesel poolel tegid skoori Kim Nilsson ja Tobias Gustafsson. Soome võitles end avaperioodil kaheväravalisest kaotusseisust välja, kui täpsed olid Peter Kotilainen ja Sami Johansson.

Gustafsson viis teisel perioodil taas Rootsi juhtima, kuid viimasel kolmandikul viigistas mängu oma teise värava visanud Kotilainen. 3:3 lõppenud normaalaja järel mängitud lisaajal väravaid ei visatud. Bullitiseerias eksis Rootsi koondis kahel korral, Soome realiseeris kõik teele saadetud karistusvisked.

Soomele on tänavune MM-tiitel ajaloo kolmas. Kaheksakordne maailmameister Rootsi pidi ajaloos kolmandat korda leppima teise kohaga. Kolmanda koha mängus alistas Šveits 8:5 Tšehhi.