Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Soome100

Soome Vabariik 100

Tähistame koos!

Postimees

President Koivisto matused peatavad Helsingis liikluse

Lisatud linnaplaan

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vaade Mannerheimintielle: nii kulges matuserongkäik aastal 1986, mil maeti president Urho Kekkoneni. Samal moel liigub nüüd ka presiden Koivisto sark. | FOTO: Pentti Koskinen

Helsingi kesklinna on neljapäeval, 25. mail kogunemas hinnanguliselt kümneid tuhandeid inimesi, kes jälgivad president Mauno Koivisto leinarongkäigu liikumist. Matusekorteež sõidab läbi linna pärastlõunal.

Liikluskorralduse muutused on juba alanud. Hiljemalt kolmapäeval teisaldatakse kõik sõidukid, mis matusekorteežile ette võiksid jääda. Parkimine on juba raskendatud või keelatud Kruununhaasi ja Etu-Töölö linnaosades.

Muuhulgas suletakse täielikult kolm suurt peatänavat ehk Pohjoisesplanaadi, Mannerheimintie ja Arkadiakatu, mida kaudu liigub sark Hietaniemi kalmistule.

Kaart toomkiriku ümbrusest | FOTO: Soome riigikantselei
Matusekorteeži liikumise plaan kirikust kalmistuni. | FOTO: Soome riigikantselei

Kogu teekond on ääristatud piiretega, lisaks seisavad kindlate vahedega tee ääres auvalves ka sõjaväelased. Matusekolonnis ja sarka saatmas on lisaks veel 800 sõjaväelast.

Kõik tseremoonia ja protsessiooni turvaliseks kulgemiseks vajalikud muudatused tehakse Soome kaitsejõudude, sõjaväe ja politsei tihedas koostöös.

President Mauno Koivisto matusetalitus algab toomkirikus kell 13.

Alates umbes kella 14.30-st liigub sark läbi presidendile oluliste kohtade rohkearvulises matuserongkäigus Hietaniemi kalmistule. Läbi linna kulgev rongkäik kestab hinnanguliselt poolteist tundi.

Tagasi üles