Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Soome100

Soome Vabariik 100

Tähistame koos!

Postimees

Lääne-Viru piiri äärde rajatakse salapiirituseveo muuseum

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Piirituselaev "Heinrich" ja purjelaev "Capella" Loksa dokis | FOTO: Eesti Meremuuseumi fotokogu

Ida-Virumaale Liimala külla rajatakse 580 000 eurot maksev muuseum koos mereteemalise raamatukoguga, mis käsitleb aastatel 1920–1940 käinud ulatuslikku salapiiritusevedu Eesti ja Soome vahel.

«Loodav muuseum räägib salapiirituse vedamise lugu just rannarahva perspektiivist, kuna seda saab käsitleda kahtepidi. Näiteks professor Raimo Pullat oma raamatus «Viinameri» jutustas seda riigi ja võimuesindajate perspektiivist,» rääkis muuseumit haldava ettevõtte Trogar OÜ juhatuse liige Hannes Prits.

Veel rajatakse projekti osana 150-ruutmeetrine lava kontsertide ja etenduste andmiseks ning 15 meetri kõrgune vaatlustorn.

«Lava pannakse püsti kontsertide ja etenduste korraldamiseks, see oleks ühest küljest täiesti avatud ja teisest klaasseinaga, et külastajad saaks meretunnetuse kätte, aga samas ei peaks paduvihmas kunsti ja kultuuri nautima,» rääkis Prits.

«Valmis peab projekt olema 2019. aasta sügiseks, aga põhihooaeg algab meil mais, nii et mõistlik oleks see selleks ajaks valmis saada. Kogu bürokraatia pool on tehtud ja oleme alustanud ehitushangete ettevalmistusega. Niipea kui võimalik, üritame kopa maasse lüüa,» sõnas ta.

Ulatuslikku salapiiri­tusevedu käsitleva muuseumi projekti kogumaksumus on 582 000 eurot, millest ettevõtluse arendamise sihtasutuse toetus moodustab 466 000 eurot. Lisaks on plaanis muuseumi juurde rajada hotell kuni 35 külastajale.

Tagasi üles